Hot Spa Taupo aneb (h)Říčka přírody

Řeka na podzim je sudená! Že jo?! JENŽE to by nebyl Zéland, aby tu nepanovaly Nový pořádky! :D
Tenle potok totiž není ani studenej, ani teplej, on je horkej! A taky kouzelnej.

Veřejně přístupnej park "Spa park Hot spring" najdete jen pár minut od města Taupo.

Majitelem je matka příroda, která nikdy nezavírá a taky nevybírá vstupný. Přijít tak můžete kdykoliv a zadarmo.

V místech, kde se horký potůček vlívá do ledový řeky Waikato, vytvořila příroda překrásnou kaskádu vodopádů a horkých bazénků. Svoje si tady najde opravdu každej od milovníka vařící vody, kterýmu postačí vyšplhat se po kamenech co nejblíž k vodpoádům, až po otužilce, který svoje touhy po husí kůži ukojí plaváním v ledový řece. Partnerský hádky o nejlepší teplotě vody jsou tak naštěstí už předem zažehnaný. 
Tahle přírodní vířivka Vás bude bavit zřejmě až do úplnýho rozmočení, na osamocenýho Robinsona si tady ale jentak nezahrajete - nejen proudy vody, ale i lidí jsou tu už od samýho svítání. 
Ha, a my si mysleli, že když vstaneme brzy, budeme nejchytřejší na světě a tohle místo zůstane jenom naše! Není no tak... Nebo přece? :) 

Většina turistů míři od parkoviště k bazénům hlavní cestou a uvelebí se na soutoku s řekou. Místní, a pak taky tuláci s keckama na nohou ale volí cestu postranní, okolo dětskýho hřiště. 

Dostanete se tak k potůčku v lese vysoko nad soutok plnej lidí a horký lázně si po cestě užijete nerušeně a dost pravděpodobně sami :) Už v párou zahaleným lesíku je možný najít spoustu krásných tůněk obkolepných kapradím, zpívajícíma ptákama a sluníčkem šimrajícím po nose. Pozor ale na teplotu vody, nezapomeňte, že čím jste výš, tím bude Vaše lázeň teplejší!
Doporučujeme pokračovat po vyšlapaný cestě kopírující tok říčky a po levu hledat kouzelnou tůňku! 

Je to naprosto úžasný místo, kde se vydržíte jen tak povalovat snad hodiny! (v závislosti na Vašem termometru, hřeje to tady totiž opravdu dost!) :) Pokud vyrazíte při svítání, plavky hoďte klidně do batohu. Neexistuje nic lepšího, než dát si tuhle vanu po miminkovsku a nechat vodopád namasírovat Vaší kůži pěkně naostro, žejo! :)
Suma sumárum, tohle místo potřebujete zažít, ať už si chcete jen tak zaplavat ve vlažný vodě anebo prolenošit den a pěkně si u toho prohřát kosti. A pokud máte rádi pohádky, víly a tajemno, pak se jednou donuťte (my víme, je to taaak straaaašně těžký) a přivstaňte si. Les obkopenej mlhou, tiše ševelící voda a osamocený tůňky Vám vyrazí dech. 
Jo a ten pocit, kdy se můžete z horký vody plynule proplavat do ledový, ten je prostě k nezaplacení!

Ozkoušeno na vlastní kůži - dvakrát - a vždycky bez! :D
❤ 
You Might Also Like

0 komentářů